ceturtdiena, 2013. gada 23. maijs

» Saeima neiekļauj darba kārtībā jautājumu par visu bērnudārzu pāreju uz apmācību latviešu valodā

Šodien Saeimas vairākums noraidīja Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) iesniegumu iekļaut darba kārtībā grozījumus Izglītības likumā, kas paredzētu visās pirmsskolas izglītības iestādēs pāriet uz apmācību latviešu valodā. Pret NA ierosinājumu balsoja Saskaņas centra un Reformu partijas deputāti, kā arī vairums klātesošo ZZS deputātu. Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli, Saeimai pie šī jautājuma būs jāatgriežas jau nākamo ceturtdien, atbalstot vai noraidot likumprojekta nodošanu Saeimas komisijām.

NA iesniegtie grozījumi Izglītības likumā paredz, ka sākot ar 2014. gada 1. septembri visās pirmsskolas izglītības iestādēs, kas saņem valsts vai pašvaldības finansējumu, apmācības notiek valsts valodā. Bērni, kas līdz šim datumam jau uzsākuši pirmsskolas izglītības programmas apguvi, varētu turpināt apmācības dzimtajā valodā, ja vien pašvaldība (vai privātā bērnudārza īpašnieks, ja bērnudārzs saņem publisko finansējumu) lēmusi, ka to nodrošinās.

Visu valsts finansēto bērnudārzu pāreja uz apmācībām latviešu valodā ir nepieciešama, lai Latvijā veidotos saliedēta un vienota sabiedrība, bērniem, neatkarīgi no to etniskās piederības, jau no mazotnes dodot iespēju uzaugt kopā un savstarpējā saziņā izmantot valsts valoda. Likumprojekta pieņemšana arī novērstu absurdās situācijas, kad bērnu vecāki, kas vēlas sūtīt savus bērnus latviešu bērnudārzos, no pašvaldības saņem piedāvājumus sūtīt bērnus krievu bērnudārzos, kuros ir krietni mazākas „rindas”.

Nacionālā apvienība izsaka sarūgtinājumu, ka pret bērnudārzu pāreju uz apmācībām latviešu valodā šodien nobalsoja arī to partiju deputāti, kuras līdz šim publiskajā telpā runājušas par nepieciešamību Latvijas sabiedrību saliedēt uz latviešu valodas bāzes. Citādi kā par liekulību to nevar nosaukt.

Informāciju sagatavoja NA Saeimas frakcijas vecākais konsultants Jānis Iesalnieks

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru