ceturtdiena, 2012. gada 8. novembris

» Nacionālā apvienība turpina cīņu par tautības ierakstu pasē

Tautība: latvietis
Nacionālā apvienība "Visu Latvija!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK ir atkārtoti iesniegusi grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā par tautības ierakstu pasē. NA deputātu priekšlikums paredz, ka pēc pilsoņa vai nepilsoņa brīvas gribas viņa pasē ieraksta viņa tautību un, ka personām, kuras pēc 2012.gada 1.aprīļa ir saņēmušas jaunas pases, ir tiesības prasīt tautības ierakstu pasē, nemaksājot par to valsts nodevu.

Nacionālā apvienība uzskata, ka grozījumi ir nepieciešami, lai atjaunotu līdz 2012. gada 1. aprīlim spēkā esošo likuma normu, kas noteica to, ka pēc pilsoņa vai nepilsoņa pases turētāja vēlēšanās papildus likumā minētajām ziņām pilsoņa vai nepilsoņa pasē ierakstāmas arī ziņas par šā dokumenta turētāja tautību.

Šobrīd spēkā esošais likums liedz iespēju pasē ierakstīt tautību. Minētais liegums radījis arī situācijas, kad, abiem vecākiem nomainot pasi, kurā vairs nav ieraksta par personas tautību, piedzimstot bērnam, atbildīgās amatpersonas atsakās bērna dzimšanas apliecībā ierakstīt tautību, dokumentā patvaļīgi norādot, ka bērna vecāku un bērna tautība ir „nezināma”.

Līdz ar to NA uzskata, ka ir nepieciešams atkārtoti izskatīt grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā un atjaunot tiesības ikvienam pasē brīvprātīgi veikt ierakstu par savu tautību.

Bez NA deputātiem likumprojektu parakstījuši arī citu Saeimas frakciju deputāti, kuri arī iepriekš Saeimas balsojumā atbalstīja šos grozījumus.

Informāciju sagatavoja NA preses sekretāre Laila Ozoliņa un NA Saeimas frakcijas vecākais konsultants Jānis Iesalnieks

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru