ceturtdiena, 2012. gada 6. decembris

» Uzturēšanās atļaujas pret ieguldījumu nekustamo īpašumu burbuļa pūšanā Latvijai rada dubultu ļaunumu

Mana un arī Nacionālās apvienības nostāja par iespēju piešķirt termiņuzturēšanās atļaujas ārzemniekiem, kuri Latvijā investējuši noteiktus finanšu līdzekļus, ir noraidoša, portālam Diena.lv sacīja VL-TB/LNNK valdes loceklis Jānis Iesalnieks.

"Ekonomists Ošlejs ir norādījis, ka šīs naudas ieguldījums neveicina veselīgu tautsaimniecības izaugsmi. Tas vienkārši mākslīgi paaugstina nekustamo īpašumu cenas, kā rezultātā Latvijas vietējiem iedzīvotājiem šīs cenas kļūst nepieejamākas, lai iegādātos savu mājokli," pauž J.Iesalnieks.

Šādi, viņaprāt, sanāk dubults ļaunums, jo vietējiem iedzīvotājiem nākas pārmaksāt, kā arī ņemt kredītus bankās, kurus bieži vien nedod. Tāpat Latvijā šādi tiek palielināts to cilvēku loks, kuri nav integrēti Latvijas sabiedrībā un šejieniešiem ir sveši.

VL-TB/LNNK būtu gatava uz kompromisiem, ja investīciju slieksnis tiktu nopietni pacelts, proti – būtu runa par patiešām ekskluzīviem īpašiem pusmiljona vai pat viena miljona latu vērtībā.

"Tad varētu runāt par ekskluzīviem īpašumiem, kas īpaši neietekmē Latvijas nekustamā īpašuma tirgus struktūru priekš vietējiem iedzīvotājiem. Pašreizējā līmenī tas būtiski kropļo," uzskata VL-TB/LNNK biedrs.

Trešdien, 5.decembrī, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti uzklausīja Ekonomikas ministrijas pārstāvjus, kuri sniedza informāciju par Imigrācijas likuma 23.panta pirmās daļas 3., 28., 29. un 30.punktā paredzēto noteikumu īstenošanas tiešo un netiešo ietekmi uz tautsaimniecību.

2010.gadā Saeima atbalstīja grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz par noteiktiem ieguldījumiem Latvijas ekonomikā dot iespēju ārvalstu investoriem saņemt termiņuzturēšanās atļauju.

Diena.lv

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru