pirmdiena, 2013. gada 18. marts

» Nacionālā apvienība rosina balsojumu par neuzticības izteikšanu iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim

Rihards Kozlovskis
Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” šodien Saeimā ir iesniegusi lēmuma projektu par neuzticības izteikšanu iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim saistībā ar ministra rīcību 16.martā. Nacionālā apvienība uzskata, ka policijas rīcība, pieļaujot latviešu leģionāru klaju zaimošanu pie Brīvības pieminekļa, bija nepieļaujams notikums, kas nekad vairs nedrīkst atkārtoties. Ņemot vērā to, ka notikumu vietā bija klāt arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, kontrolējot iekšlietu struktūru darbības, ministram šajā situācijā ir jāatbild personiski.

16.martā pie Brīvības pieminekļa bija pieteikti vairāki pasākumi ar savstarpēji pretrunīgu raksturu. Tā kā Rīgas Dome nebija aizliegusi vai pārcēlusi uz citu vietu nevienu no pasākumiem, atbilstoši likumam, iekšlietu struktūru uzdevums bija nodrošināt, lai pasākumi varētu notikt netraucēti. Taču brīdī, kad Daugavas Vanagu rīkotais gājiens, godinot 2.Pasaules kara latviešu leģionārus, bija nonācis līdz Brīvības piemineklim, no „Apvienības pret nacismu” uzstādītajām skaņu iekārtām atskanēja skaļa trauksmes sirēna, padomju dziesmas krievu valodā un leģionārus aizvainojošu tekstu atskaņošana, tādējādi zaimojot karavīrus brīdī, kad tie tautas svētākajā vietā – pie Brīvības pieminekļa – sanākuši godināt savus kritušos cīņu biedrus. Minētie apstākļi uzskatāmi par emocionālu vardarbību, kas nav savienojama ar netraucētu pieteiktā pasākuma norisi.

Šajā situācijā daudzi no klātesošajiem vērsās pie policijas darbiniekiem ar lūgumu izslēgt apdullinošā skaļumā dārdošās skaņu iekārtas, taču, tā vietā, lai ievērotu likumu, policija tieši pretēji – pastiprināja šo iekārtu apsardzi. Situācijā, kad policija nodrošina pretlikumīgu aktivitāšu turpināšanos, sanākušie pilsoņi, atbilstoši likumam un pilsoņa pienākumam, paši rīkojās, lai censtos tās novērst.

Visu šo situāciju novēroja klātesošais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Nacionālajai apvienībai nav zināms, vai ministrs šādi rīkojās aiz nevērības vai bija devis tiešu rīkojumu policijai nodrošināt minēto pretlikumīgo aktivitāšu norisi, bet jebkurā gadījumā apvienība ir gatava paust savu viedokli par ministru Saeimas balsojumā. Ņemot vērā to, ka ministrs līdz pat šim brīdim nav atvainojies sabiedrībai par savu rīcību, Nacionālā apvienība rosina Saeimā balsojumu par neuzticības izteikšanu.

Atbilstoši Saeimas kārtības ruļļa 29.pantam, šāds lēmuma projekts būs jāiekļauj Saeimas sēdes darba kārtībā 5 līdz 10 dienu laikā pēc tā iesniegšanas.

Nacionālās apvienības Visu Latvijai! – TB/LNNK valde

Plašāk par 16. marta leģionāru piemiņas dienas tradīciju.

Informāciju sagatavoja NA Saeimas frakcijas vecākais konsultants Jānis Iesalnieks

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru