otrdiena, 2010. gada 21. decembris

» Bezvīzu režīms ar Krieviju nav Latvijas interesēs

Valdis Zatlers un Vladimirs Putins
Valsts prezidents Valdis Zatlers savā vizītē Maskavā Latvijas vārdā paudis atbalstu pēc iespējas ātrākai bezvīzu režīma ieviešanai starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju, uzsverot, ka „jautājums nav par to, vai Krievijas un Eiropas Savienības pilsoņi varēs ceļot abos virzienos bez vīzām, bet gan – kad tas notiks”.

Partija „Visu Latvijai!” pauž neizpratni par šādu Valsts prezidenta paziņojumu, kas ir pretējs Latvijas nacionālajām interesēm un līdzšinējam ārpolitikas kursam. Bezvīzu režīms ar Krieviju nav Latvijas interesēs un, kamēr Latvijas pilsoņi vai to tieši vēlēti pārstāvji nebūs lēmuši citādāk, uzskatām, ka Valsts prezidentam nav tiesību Latvijas vārdā paust šādu ārpolitisku apņemšanos, kas bezvīzu režīma ieviešanas gadījumā rezultētos konkrētās iekšpolitiskās problēmās Latvijai.

Krievija ir viena no tām valstīm, kuras pilsoņi visbiežāk pārkāpj jau pastāvošos vīzu režīmu noteikumus, mērķa valstīs nelegāli strādājot. Bezvīzu režīma ieviešana starp Eiropas Savienību un Krieviju pavērtu vārtus jaunam krievvalodīgu viesstrādnieku vilnim, kas dotos uz Rietumiem labākas dzīves meklējumos. Ņemot vērā krievvalodīgās kopienas pašpietiekamību Latvijā, ļoti iespējams, ka daļa šo imigrantu dotos tieši uz Latviju, tā vēl vairāk deformējot Latvijas etnisko struktūru par sliktu latviešiem. Latvijas rusifikācija turpinātos ar jaunu vērienu.

Uzskatām, ka šajos apstākļos atbalstīt bezvīzu režīma ieviešanu ar Krieviju ir , maigi izsakoties, bezatbildīgi pret Latvijas kā nacionālas valsts nākotni. Valsts prezidentam Valdim Zatleram būtu nekavējoties jāatsauc šie paziņojumi.

Partija „Visu Latvijai!”

Informāciju sagatavoja valdes loceklis Jānis Iesalnieks

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru