otrdiena, 2011. gada 4. oktobris

» Portālā Draugiem.lv tiek veikta politiskā cenzūra ZRP interesēs

Vakar portāla Draugiem.lv administrācija bez iemesla un paskaidrojumiem dzēsa no portāla kustības „NĒ! Saskaņas centram valdībā” lapu, kura īsā laikā bija pulcējusi vairāk nekā 2000 cilvēku, kuri iestājas pret Saskaņas centra dalību valdībā. Uzskatām to par klaju pilsoniskās aktivitātes ierobežošanu, atsevišķiem portāla administratoriem cenzējot politiskās nostādnes, kas pretējas to personīgajām.

Jāsaka, ka šī rīcība nav pārsteigums – vēl jūnijā Draugiem.lv radošais direktors Guntars Meluškāns aktīvi iesaistījās topošās Zatlera Reformu partijas reklamēšanā, pretēji sociālo tīklu darbības principiem izmantojot savus administratīvos resursus viena konkrēta politiskā spēka popularizēšanai. Maijā no Draugiem.lv tika dzēsta lapa, kas popularizēja parakstīšanos par latviešu valodu skolās, bet martā Meluškāns no Draugiem.lv dzēsa lietotāju izplatīto LTV videosižetu, kurā bija redzama jauniete, kas sit un apspļauda sirmgalvi 16. martā pie Brīvības pieminekļa.„NĒ! Saskaņas centram valdībā” ir informatīvā platforma sociālajos tīklos, kuras mērķis ir izdarīt pilsonisko spiedienu uz politisko eliti, lai Kremļa interesēm kalpojošais Saskaņas centrs netiktu iekļauts valdībā. Lai to sekmētu, ar sociālo tīklu palīdzību sniedzam informatīvu atbalstu pasākumiem, organizācijām un personām, kuras uzstājas pret Saskaņas centra dalību valdībā.

„NĒ! Saskaņas centram valdībā” lapas dzēšana no Draugiem.lv sekoja pēc tam, kad bijām snieguši informatīvo atbalstu svētdienas vakara protesta akcijai pie Saeimas. Pēc policijas sniegtās informācijas, pasākums noritēja izteikti miermīlīgi. Pēc lapas dzēšanas portāla administrācijai tika lūgts paskaidrot izdzēšanas iemeslus, taču vēl līdz šim brīdim tā nav uzskatījusi par vajadzīgu atbildēt. Jāuzsver, ka visi lapā paustie viedokļi bija izteikti civilizētā formā – bez nacionālā naida un jebkādiem aicinājumiem uz vardarbību.

Acīmredzot atsevišķiem Draugiem.lv administratoriem nav īstas izpratnes par Satversmē nostiprinātajiem demokrātiskas valsts principiem par viedokļa paušanas un pulcēšanās brīvību. Ņemot vērā, ka šis nav pirmais tāds gadījums, daudzi no kustības „NĒ! Saskaņas centram valdībā” atbalstītājiem apsver iespēju „pārcelties” no vietējā sociālā tīkla uz internacionālajiem sociālajiem tīkliem Twitter un Facebook, kuru administrācijai nav nekādas intereses par iesaistīšanos Latvijas lokālajās politiskajās spēlītēs. Tas tikai vēl vairāk pastiprinās esošo tendenci Draugiem.lv lietotājiem migrēt uz Twitter un Facebook. Diez vai portāla īpašnieki ir ieinteresēti šādu tendenču pastiprināšanā; mūsu ieteikums būtu atrast politiski neitrālākus administratorus, kas neizmanto savas tiesības personisko politisko ambīciju īstenošanai.

Šobrīd „NĒ! Saskaņas centram valdībā” pārcēlusi savu darbību uz Twitter, dienas laikā pulcējot jau vairākus simtus sekotāju. Mūs var atrast adresē twitter.com/PretSC @PretSC

Kustība "NĒ! Saskaņas centram valdībā"

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru